Blackboard Learn

Współczesne uczelnie wyższe coraz częściej wykorzystują podczas procesu nauczania nowoczesne technologie, które są intuicyjne i wyjątkowo proste w obsłudze. PCG Academia  udostępnia zarówno wykładowcom, jak i studentom w swoim wirtualnym systemie zarządzania nauką łatwe dodawanie wybranych treści, tworzenie interaktywnych ćwiczeń, czy też udostępnia elementy ewaluacji pozwalające na bieżąco monitorować postępy studentów. Jakie dodatkowe zalety posiadają systemy Blackboard od PCG Academia?

Wiele funkcjonalności i intuicyjna obsługa

Blacboard Learn jest to ciesząca się od dłuższego czasu popularnością platforma klasy Learning management system, czyli aplikacji webowej wspierającej proces nauczania w sposób zdalny. Jest ona na bieżąco unowocześniana, by móc jak najlepiej spełniać oczekiwania jej użytkowników. Blackboard Learn Ultra to najnowsza odsłona platformy, do której atutów należy intuicyjna obsługa i atrakcyjny interfejs. Poza tym posiada ona narzędzia ułatwiające komunikację, efektywną pracę własną, czy tworzenie kursów online wysokiej jakości.

Wirtualna sala wykładowa, czyli Blackboard Collaborate

Ta technologia Blackboarda pozwala na skuteczną naukę zdalną, niezależnie od odległości dzielącej wykładowcę oraz studentów.  Ta spójna platforma edukacji i komunikacji pomiędzy studentami, wykładowcami czy administracją uczelni umożliwia skuteczną naukę zdalną również podczas sytuacji kryzysowych. Firma PCG  Academia opracowała rozwiązanie, które uzupełnia zajęcia zdalne o kontakt z wykładowcą i pozostałymi studentami w czasie rzeczywistym. Jej dużym atutem jest łatwość użytkowania, ponieważ działa ona bezpośrednio w przeglądarce internetowej, a w celu dołączenia do zajęć wystarczy wejść do wirtualnego pokoju za pomocą udostępnionego wcześniej linka.

Za pomocą Blackboard Collaborate studenci mogą uczestniczyć w zdalnych wykładach podzieleni na grupy, umożliwiając im tym samym naukę w trybie ćwiczeniowym czy warsztatowym. By forma przeprowadzonych zajęć była jak najbardziej atrakcyjna dla studentów dużo uwagi poświęcono jej interaktywnym elementom, w tym poprzez dodanie funkcji napisów, która umożliwia skuteczną naukę studentom z niepełnosprawnościami. Co szczególnie istotne za pomocą platformy sesje mogą być nagrywane i udostępniane w dogodnym czasie, co pozwala studentom na zapoznanie się z materiałem podczas wcześniejszej nieobecności, czy też umożliwi powtórzenie materiału w celu lepszego jego przyswojenia.

Blackboard Ally i Ally for Web

Choć te narzędzia przede wszystkim pozwalają na dostosowanie uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych, to przynoszą również korzyści pozostałym studentom, ponieważ pozwalają na pobranie udostępnionych przez wykładowców plików w każdym formacie, jednocześnie pozwalając na feedback, odnośnie do jakości udostępnionych przez profesorów treści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here