Czujki udarowe to jeden ze sposobów, aby zabezpieczyć mieszkanie, dom lub posesję przed intruzami. Stanowią element systemu antywłamaniowego i mają na celu wykrywać wstrząsy podczas ingerowania w strukturę budynku. Obudowanie budynku systemem antywłamaniowym pozwala na szybką reakcję w przypadku włamania.

Czujki udarowe montowane są najczęściej przy oknach i drzwiach, ale niekiedy także w ścianach. Najlepiej wybierać takie elementy systemu antywłamaniowego, które będą miały regulowany stopień czułości, np. czujki Premier Impaq Plus.

Co to są czujki?

Czujki to element systemu alarmowego, który może służyć zarówno ochronie przeciw włamaniom, jak i reagujących na inne czynniki, np. gaz, wodę i ogień. Dzięki temu można ochronić dom lub mieszkanie nie tylko przed kradzieżą i intruzami, ale również przed czynnikami atmosferycznymi. W zależności od rozmiarów i wyglądu, czujki są zróżnicowane cenowo, więc bez trudu można dobrać taką, która będzie pasowała do konkretnych potrzeb. Czujki udarowe reagują na wstrząsy, dzięki czemu chronią pomieszczenia przed sytuacją, w której włamywacze próbują sforsować okna lub drzwi w sposób gwałtowny.

Zastosowanie czujek udarowych

Czujki udarowe, montowane są zwykle w futrynach drzwi i okien, gdyż są to miejsca, w których najczęściej włamywacze próbują sforsować zabezpieczenia (np. wyważyć drzwi lub stłuc szybę). Niekiedy montuje się je także w ścianach lub ramach okiennych. Mają na celu wykryć wstrząs, który towarzyszy próbie włamania. Są niezwykle popularne w przypadku witryn sklepowych czy innych przeszklonych powierzchni, narażonych na stłuczenie. Czujki udarowe sprawdzają się w salonie, kuchni, sypialni i we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Doskonale nadają się do ochrony biur i magazynów, oraz piwnic i garaży.

Zalety czujek udarowych

Zaletą czujek udarowych jest ich szybka reakcja. Działają na zasadzie mikroprocesora, który ma regulowaną czułość i zasięg do 2,5 metra, dzięki czemu można dopasować ich parametry do własnych potrzeb. W zależności od ustawień można zdecydować się na dwa rozwiązania:

– każda czujka sygnalizuje alarm za pomocą diody LED, niezależnie od miejsca, w którym zostało naruszone bezpieczeństwo,

– pierwsza czujka sygnalizuje alarm za pomocą migania diody LED, a w innych dioda stale się pali.

Czujki udarowe mogą mieć także dodatkowe zworki, które pozwalają na regulowanie natężenia światła diody LED. Cały mechanizm może występować w różnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do pomieszczenia w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne dla włamywaczy. Dzięki zastosowaniu czujek udarowych można błyskawicznie zorientować się o próbie kradzieży i na czas zareagować – odstraszyć intruzów lub zadzwonić po firmę ochroniarską czy policję.

Czytaj także: Jak działa depozytor kluczy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here