Na każdym kroku otaczają nas materiały wizualne: billboardy, logotypy, ulotki, prezentacje i wiele innych. Codziennie powstają ich miliony, a każdy z nich jest tworzony przez specjalistę od grafiki komputerowej. To zajęcie, które daje wiele możliwości zatrudnienia oraz szansę na atrakcyjne zarobki. Grafiki komputerowej można nauczyć się na rocznym kursie kwalifikacyjnym. Jak wygląda nauka dla dorosłych? Czego mogą spodziewać się słuchacze w toku edukacji?
Grafika komputerowa – nauka dla starszych i młodszych
Kursy jednoroczne to opcja zarówno dla tych, którzy niedawno skończyli szkołę średnią i chcą zdobyć konkretne kompetencje, ale nie tylko. To także placówka, która oferuje naukę dla osób, które mają już za sobą pewne doświadczenie zawodowe, ale np. chcieliby poszerzyć swoje kompetencje, przekwalifikować się lub po prostu rozwinąć zainteresowania. Grafika komputerowa to idealny kierunek dla wszystkich, którzy posiadają zmysł plastyczny, a przy tym obsługa programów graficznych przychodzi im bardzo łatwo. Ważną cechą przedstawicieli tej profesji jest także umiejętność negocjacji i kompetencje społeczne, które przydadzą się szczególnie podczas rozmów z klientami.
Nauka dla dorosłych – kształcenie jednoroczne
Gdzie można się kształcić, żeby zostać grafikiem komputerowym? W szkole Żak: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/grafika-komputerowa. Nauka trwa rok i odbywa się w systemie zaocznym, dzięki czemu można ją pogodzić z obecną pracą lub innego rodzaju zobowiązaniami. W toku nauki, oprócz zdobycia niezbędnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu, słuchacze będą mieli szansę rozwinąć swoją wyobraźnię plastyczną, a także poszerzyć kompetencje z zakresu projektowania grafiki komputerowej. Absolwenci tego kierunki będą mogli znaleźć pracę w agencjach reklamowych i marketingowych oraz działach PR i reklamy najróżniejszych firm.
Czego możesz nauczyć się na kierunku grafika komputerowa?
Osoby, które zdecydują się na edukację na kierunku grafika komputerowa, dowiedzą się, w jaki sposób projektować grafikę za pomocą graficznych programów komputerowych oraz jak później ja przetwarzać – przygotować do druku czy zmienić na potrzeby publikacji w sieci lub prasie. Uczniowie poznają również tajniki montażu filmowego i cyfrowej animacji. Jakie przedmioty mogą pojawić się w programie nauczania?
- multimedialne aspekty pracy twórczej
- narzędzia pracy grafika komputerowego i ich użytkowanie
- podstawy projektowania graficznego
- pracownia grafiki komputerowej
- psychologia z elementami komunikacji społecznej
- teoretyczne podstawy fotografii cyfrowej
- wybrane zagadnienia estetyki
- historia grafiki
- montaż filmowy i animacja cyfrowa
- ergonomia i BHP w pracy z komputerem
Grafik komputerowy – gdzie znajdzie pracę?
Absolwent kierunku grafika komputerowa, może pracować na własny rachunek lub zatrudnić się w konkretnej firmie. Graficy komputerowi mają szerokie spektrum możliwości zawodowych. Mogą szukać pracy w agencjach reklamowych, biurach projektowych, studiach designerskich, studiach graficznych oraz firmach, w których funkcjonują działy PR, reklamy lub marketingu.
Artykuł sponsorowany.