Studiowanie przez internet to nowość, a jednocześnie spore wyzwanie dla studentów i wykładowców. Zorganizowanie nauki w domowych warunkach nie zawsze jest proste. Żeby edukacja przebiegała efektownie, konieczne jest rozplanowanie pracy i dostęp do stabilnego łącza internetowego.
Studiowanie w dobie koronawirusa
Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa doprowadziło do tego, że pod koniec marca wszystkie uczelnie wyższe przeszły na tryb nauki zdalnej. W semestrze zimowym, który właśnie się rozpoczął, kształcenie ma zostać zorganizowane w modelu mieszanym z zaznaczeniem, że większość zajęć będzie przeprowadzana na odległość. Oznacza to, że studia będą odbywały się w formie online. Zajęcia i wykłady najczęściej przybierają formę telekonferencji i są przeprowadzane za pośrednictwem komunikatorów, takich jak np. Zoom, Skype, Google Meet czy Microsoft Teams. Materiały do nauki są zapewniane przez wykładowców. Z kolei studenci mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach oraz samodzielnie opracowywać niektóre z zagadnień. Tym samym, żeby móc kontynuować studia przez internet konieczny jest dostęp do stabilnej sieci.
Koronawirus a studia
Studiowanie w dobie koronawirusa to duże wyzwanie nie tylko dla władz uczelni i samych wykładowców, ale – przede wszystkim – dla studentów. Żeby uczestniczyć w zajęciach online, muszą mieć stały dostęp do sieci, ale też wygospodarować miejsce, w którym będą mogli komfortowo uczestniczyć w zajęciach. Nie zawsze jest to proste, szczególnie, gdy dzieli się pokój ze współlokatorem. W domowych warunkach nauki należy szczególnie zadbać o to, żeby edukacja przebiegała w sposób efektywny. W tym celu warto ustalić sobie plan dnia i tygodnia, podzielić materiał do przyswojenia na mniejsze partie i pamiętać o systematyczności.
Efektywne studiowanie przez internet
Żeby studiowanie w dobie koronawirusa w ogóle było możliwe, niezbędny jest dostęp do internetu. Dla studentów najwygodniejsza opcja to internet mobilny: https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mogą zabrać ze sobą intrenet w dowolne miejsce i korzystać z niego nie tylko w domu, ale też w bibliotece, w kawiarni czy na wakacjach. Nie muszą przy tym martwić się o jakość połączenia czy o dostępność Wi-Fi.
Jakie opcje internetu mobilnego daje T-Mobile? Możliwości jest dużo, a różnią się wielkością dostępnej paczki internetu i okresem zobowiązania. Studenci mogą wybrać internet z modemem lub routererem, tabletem lub komputerem. W przypadku wyboru opcji z modemem lub routerem, umowę można zawrzeć już na 6 miesięcy. W tej opcji student otrzymuje do dyspozycji 30 GB miesięcznie za 29 zł. W wersji z komputerem umowa jest zawierana na 24 lub 36 miesięcy, a do dyspozycji jest 50 GB. Cena takiego pakietu to od 49 do 99 zł miesięcznie. Im wyższy abonament, tym bardziej spada cena sprzętu.
Materiał partnera.