W dobie telefonów komórkowych, czyli po co nam komunikacja

Telefony komórkowe posiadają już chyba wszyscy. Coraz częściej możemy spotkać na ulicy starszą osobę, która prowadzi ożywioną konwersację telefoniczną, a także małe dzieci, które wpatrują się jak zaczarowane w ekran. I oczywiście ma to swoje złe i dobre strony. Jakie?

Po pierwsze, rozmawiać

Komunikacja to najważniejszy element naszego codziennego życia. Komunikujemy się bezustannie. Z rodziną, współpracownikami, kasjerką w sklepie i osiedlowym ogrodnikiem. W dobie telefonów komórkowych komunikacja nieco się zmieniła. Teraz możemy bez trudu porozmawiać z kimś, kto mieszka po drugiej stronie globu. Możemy używać w tym celu tradycyjnej formy telefonowania, ale obecna komunikacja pozwala też na to, by rozmawiać podczas video czatów na żywo, nagrywać sobie nawzajem wiadomości głosowe, przesyłać video czy pisać długie wiadomości tekstowe. Niestety takie rozwiązania mają też swoje wady. W czasach, kiedy postęp komunikacyjny jest tak zaawansowany najzwyczajniej w świecie zapominamy, że najprostsza komunikacja to ta twarzą w twarz, a osoby z którymi możemy rozmawiać to często Ci, którzy jedzą z nami wspólny posiłek.

Po co nam telefon

Po drugie, wiedzieć

Telefon komórkowy daje nam obecnie dostęp do Internetu. Najczęściej jest to dostęp całodobowy. I – niestety – najczęściej większą część doby spędzamy właśnie w internecie. To oczywiście nieocenione źródło wiedzy. Mając w kieszeni telefon komórkowy możemy być pewni, że nigdy się nie zgubimy (zawsze pod ręką będziemy mieli GPS), szybko przypomnimy sobie zapomniane dawno fakty (niezliczona suma encyklopedii itp.), zawsze będziemy na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w kraju i na świecie (nieutrudniony dostęp do wszystkich portali informacyjnych), nauczymy się też nowych sztuczek w kuchni (blogi kulinarne, poradniki), posłuchamy nowych albumów cenionych artystów i zaplanujemy tydzień w naszym mieście (portale miejskie z uwzględnionymi atrakcjami i nadchodzącymi wydarzeniami). Ta wiedza, którą nosimy w kieszeni jest oczywiście poręczna i prosta w obsłudze, ale wyobraźmy sobie sytuację, w której z jakiegoś powodu nagle kończy się nam dostęp do Internetu. Czy nie będzie tak, że z miejsca pogubimy się we wszystkim i szybko przekonamy się, że nasza pamięć, wyobraźnia i mądrość uzależniona jest od technologii?

komunikacja

Po co nam telefon

Telefon powinien być dodatkiem. Niech robi zdjęcia ciekawych chwil. A później odtwarza je na dużym ekranie. O tym jak podłączyć telefon do telewizora dowiesz się z poradnika: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-podlaczyc-telefon-do-telewizora.bhtml. Telefon powinien dzwonić nie bezustannie, ale wtedy, kiedy informacja, jaką chcemy komuś przekazać będzie warta przekazania. Nie traćmy czasu na bezsensowne paplaniny. O ile lepiej spotkać się z przyjaciółmi na kolacji czy przy kawie i wtedy omówić palące sprawy oraz sprawy mniej istotne. Telefon niech służy informowaniu o tym, gdzie jesteśmy, kiedy będziemy itd. A kiedy spędzamy czas z bliskimi najlepiej, żeby wyciszony leżał w odosobnieniu. Nie pozwól, by Cię zdominował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here